Było już ważne pytanie to teraz mniej ważne pytanie

Dyskusja ogólna i luźne pogaduchy

Moderatorzy: Guild Master, Oficerowie, Podoficerowie

Awatar użytkownika
Psiup

Było już ważne pytanie to teraz mniej ważne pytanie

Postautor: Psiup » 05 gru 2017, 17:05

Co było pierwsze - jajko czy kura? :roll: - pytanie, które od wieków zawstydza naukowców wreszcie ma swoją odpowiedź. Ale czy ostateczną? :geek:

Jeszcze do niedawna naukowcy uważali, że pierwsze - ponad wszelką wątpliwość - było jajko. Uzasadniali to tym, że materiał genetyczny nie zmienia się podczas całego życia zwierząt. Zmiany muszą zatem zachodzić w stadium rozwoju. Dlatego z jaja zniesionego przez gatunek innego ptaka wykluł się prawdziwy kurczak. Kluczowa mutacja zaszła na poziomie zygoty.
Naukowcy przyjrzeli się sprawie za pomocą superkomputera Hector. Sprawdzając strukturę molekularną skorupki kurzego jaja odkryli, że za rozwój skorupki jest odpowiedzialne białko nazywane owokledydyną-17 (OC-17). Stwierdzili z całym przekonaniem, że ta proteina jest niezbędna do tworzenia się skorupki, gdyż działa ona jak katalizator i przekształca węglan wapnia w organizmie. Problem jednak w tym, że OC-17 produkowane jest w jajowodzie i jest wydzielane w gruczołach błony komórkowej. Stąd wniosek, że kura na pewno była pierwsza. Jajo musi przejść przez jajowód i zostać złożone przez kurę.
:lol:
Tak na rozluznienie :P

Awatar użytkownika
Hejtownik
Packmaster

Re: Było już ważne pytanie to teraz mniej ważne pytanie

Postautor: Hejtownik » 05 gru 2017, 22:52

Kurr... Po ostatnim temacie w tym dziale myślałem, że znów jakiś "problem" jest XDDDDDDDDDDDD
Pierwszy był Anubin a z niego wyszło jajko.

Awatar użytkownika
Mister Kekz
Seeker

Postautor: Mister Kekz » 06 gru 2017, 0:03

Na początku był chaos. Z chaosu zrodzili się Sargeras, Lucjan Mostowiak, Anna Przybylska oraz Kesiek. Zwali się Partenonem na cześć greckiej budowli poświęconej ich zbawcy i uzdrowicielowi Anubinowi. Nas jednak interesuje byt pierwony zwany Keśkiem. Jako odpowiednik sprawiedliwości i ładu Kesiek stworzył na swój obraz półkozy, i majestatu musztardy dwa stworzenia: Amelkę iii Turbotapczan. Amelka jako czcicielka Keśka towarzyszyła mu w wielu przygodach przez mroczne knieje czy też krwawe moczary. Kesiek jako dowcipny papa próbował sprowokować swoją wierną sługę do wszczęcia burdy w lokalnych tawernach, w których mieli okazję gościć podczas swych podróży. Amelka jako marzycielka zafascynowana była mitycznymi mustangami i pegazami. Wzbudzało to mroczne siły w jej bracie. Turbotapczan jako pierw byt nieżywy, pod wpływem narastających w około emocji spłodził własną podświadomość. NIe długo po tym był w stanie rozumieć świat i własne istnienie - a raczej jego ograniczoną egzystencję. Gniew zmieniła się w nienawiść do tego stopnia, że gdy Turbotapczan w końcu wyhodował sobie ręce i łokcie postanowił uciec z zasięgu wzroku wszechkeslavowego Keśka. Gdy i to się udało, cienie, które uznał sobie za nowy dom nadały mu imię: Hate69.

Pomijając wiele stuleci wojen i bitew międzyszkolnych, w ostatecznej walce pomiędzy dobrem a złem sam Lucann (scalenie Lucjana Mostowiaka i Anny Przybylskiej) oddał ostatnie resztki swojej mocy by rozszczepić duszę Hejta. Była to ostatnia nadzieja, po tym jak Starszy Nadszyszkownik Jedlinek Bazil aka Czołg przyjął na siebie najpotężniejsze ciosy po których nie był już w stanie się podnieść. Był jednym z ostatnich z lini dumnych wilkołaków. Jego poświęcenie jednak nie poszło na marne, Hejt zużywszy prawie całą swoją moc nie był w stanie obronić się przed Lucannem. Plan się powiódł a sam Hejt został w końcu pokonany. Ale czy na pewno?

tl;dr - tak.

Awatar użytkownika
Hejtownik
Packmaster

Postautor: Hejtownik » 06 gru 2017, 11:57

Ale czy na pewno?
Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek :mrgreen:

Awatar użytkownika
Artur
Greyhowl Thane

Postautor: Artur » 10 gru 2017, 16:42

Turbotapczan?
Padłem :D

Co Wy palicie? Też to chcę :P

Awatar użytkownika
Bazil
Grand Howler

Postautor: Bazil » 11 gru 2017, 13:01

Turbotapczan?
Padłem :D

Co Wy palicie? Też to chcę :P
Futro worgena, ale tylko rytualnie.

Awatar użytkownika
Hejtownik
Packmaster

Postautor: Hejtownik » 13 gru 2017, 2:11

Ja palę jedynie kościoły. :P

Kuchnie na wymiar Meble kuchenne Zgierz Skierniewice, Zduńska Wola, Sieradz, Łowicz, Wieluń, Opoczno, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, koniecpol, Wielgomłyny, Kłobuck, Sczerców, kleszczów, Włoszczowa

Wróć do „Karczma "Pod Wyjącym Worgenem"”