Ważne pytanie

Dyskusja ogólna i luźne pogaduchy

Moderatorzy: Guild Master, Oficerowie, Podoficerowie

Awatar użytkownika
Cariell

Ważne pytanie

Postautor: Cariell » 27 lis 2017, 22:45

Droga gildio,

Od ostatniego wspólnego wyjścia na rajd do Tomb of Sargeras, które skutkowało wyproszeniem mnie z party, zaprzestaliśmy wspólnej gry. Dołączyłem do Was, ponieważ bardzo ładnie pisaliście na forach o sobie i o tym jak to u Was jest wspaniale. Rzeczywistość zweryfikowała owe informacje i muszę przyznać, że zawiodłem się. Od dawien dawna, jak tylko dostałem komputer z internetem i pojawiły się gry MMO to zawsze grałem klasami supportującymi. We wszystkich gildiach/klanach jakich byłem czy miałem przyjemność zarządzać nigdy nie spotkałem się z tym, że support musiał grać sam. Zdarzały się oczywiście sytuacje, gdzie nie było dostatecznej ilości graczy w danej chwili aby zebrać party i iść na expa czy na instancję i taki healer lub buffer musiał sobie czas zorganizować sam. Jednak zawsze pierwszeństwo miał uzdrowiciel i buffer. No w WoW bufferów nie ma, więc skupiamy się na healerach. A przynajmniej powinniśmy się skupiać. Dziwi mnie fakt, że mając aktywnego uzdrowiciela nie korzystacie z tego. Może nie jestem alfą i omegą w tematach wowowych i nie wiele rzeczy wiem ale leczyć umiem. Może nie mam tak fantastycznego ekwipunku jakbym chciał, jednak sam ekstra itemków nie zdobędę. Oczywiście mogę chodzić sobie z randomami tylko wtedy po co mi gildia?
Przyznam szczerze, że miałem ten temat olać i grać sam i czekać aż się nade mną ulitujecie i weźmiecie do grupy. Jednak doszedłem do wniosku, że przyzwoitość wymaga abym powiedział Wam co leży mi na sercu.
Wracając do feralnego wyjścia do ToS. Wzieliście mnie najpierw jako jedynego healera do składu. Oczywistym było, że poniesiemy sromotną porażkę. Powodem było chociażby to, że był to mój pierwszy rajd, no i oczywiście ogromna różnica w eq. Zwyczajnie nie dawałem rady Was leczyć. Później dobraliście sobie kolejnego uzdrowiciela i jakoś to poszło, jednak po którymś failu wyprosiliście mnie z pt. Nic się nie odezwałem i posłusznie wyszedłem z grupy, bo w końcu wiecie lepiej. Niemniej, zachowaliście się wówczas bardzo nie ładnie. Pierwszy raz spotkałem się z wywaleniem kogoś z pt, kogoś z gildii/klanu, i wzięcie sobie randoma. Przecież można było wywalić osoby co nie były w gildii i dobrać kolejnego heala, abym mógł sobie popatrzeć jak te bossy się zabija, nawet jeśli większość czasu spędziłbym na ziemi martwy. Jest to dla mnie niezrozumiałe i jednocześnie bardzo przykre doświadczenie, które (no sorry) pokazuje, no może nie hipokryzję, ale pewną nieścisłość względem info na stronie, że "cyferki nie grają" czy coś w ten deseń. Zdaję mi się, że powinniście mieć to na uwadze, że dopiero stawiam swoje pierwsze kroki w tej grze i nie ogarniam tak jak Wy. Hmm. No właśnie, chyba tylko mi się zdaje.
Kolejną sprawą, którą chciałbym poruszyć w mym jakże ckliwym elaboracie jest fakt tego, że zwyczajnie mnie ignorujecie. Jestem nauczony trochę innych zasad dobierania sobie graczy do drużyny. Tak jak już wspomniałem, powinno się to zaczynać od supportu a kończyć na dd. Tymczasem wolicie pójść sobie na instancję sami i wziąć healera randoma. Pewnie taki random jest bardziej wartościowym człowiekiem bo ma większy ilvl ode mnie i grać tak długo, że pamięta czasy jak amerykańce projektowali tę grę. Wiecie, tu nie chodzi o to, że musicie ze mną grać bo ja tak chcę, karzę i wymagam. Absolutnie nie. Cały dowcip polega na tym, że skoro już jest Was więcej niż dwie osoby dziennie i idziecie razem to z czystej przyzwoitości wypadałoby mnie wziąć, czy nawet zapytać czy mam ochotę. Nie miałbym Wam wtedy za złe jeśli wzięlibyście sobie randoma, kiedy nie mógłbym iść. Mam życie poza grą i czasem jest tak, że chcę zrobić kilka misji dla odpoczynku i iść spać. Tym bardziej, że "życie" gildyjne zaczyna się po 22.

Bardzo mnie irytuje to, że gram healerem a nie jestem uszanowany. Order Hall znam już na pamięć. Mógłbym rysować mapę z zamkniętymi oczami. Nie chcę chodzić z obcymi z dung fajndera, skoro jestem w gildii, która tak śpiewa peany na swoją cześć. Obawiam się, że niedługo zamiast pean będzie trzeba szykować skromne epitafium.

Pozostawiam Wam ten temat pod rozwagę.

Awatar użytkownika
Bazil
Grand Howler

Re: Ważne pytanie

Postautor: Bazil » 28 lis 2017, 8:03

Cariell,

Nie wiem, jak w innych MMO, bo w nie nie gram, ale w WoW-ie content ma swoje wymagania co do mocy postaci i zwyczajnie tego nie ominiesz, choćbyś nawet złożył ofiarę całopalną. W raidach bossowie skalują się z każdą nową osobą powyżej 10, sprawiając że jeśli ktoś failuje, to jednocześnie mocno utrudnia grę innym. Prawda jest taka, że na tym ToS HC w ogóle nie powinieneś być, bo ani nie byłeś ubrany, ani nie znałeś taktyk, bo wcześniej nie grałeś. Wzięliśmy Cię nie dlatego, że nie było healerów (bo wiedzieliśmy, że się uczysz i każdy był świadomy, że trzeba będzie kogoś dobrać), tylko dlatego, żebyś złapał jakiś item i się wzmocnił. Boss, na którym odpadłeś, niestety jest wymagający, więc zwiedzając glebę nic byś nie zyskał, nic byś się nie nauczył, a tylko najprawdopodobniej po każdym wipie musielibyśmy szukać tej 1-3 osób do uzupełnienia składu od nowa i prawdopodobnie raid by się skończył, bo ludzie byliby wkurwieni, że muszą tyle czekać. Wyobraź sobie, że w gildii też grają ludzie i każdy z nich ma swoje życie i nie ma tyle czasu, by raidować codziennie po 3h, więc dla nich jest to po prostu zmarnowany czas.
Wracając do raidu - IMO to była zła decyzja i najpierw powinieneś ogarnąć norma, by zobaczyć co i jak w mniej stresującym środowisku. Niemniej - w późniejszym okresie organizowaliśmy norma, nawet nie raz i... guess what? Nie było Cię. Nic nie wiedziałeś, bo:

a) nie przychodzisz na Discorda, gdzie rozmawiamy o wszystkim
b) nie przejawiasz inicjatywy, by się dowiedzieć

No sorry, ale to, że jesteś healerem, nie sprawia jednocześnie że masz prawo wyłącznie do postawy roszczeniowej. Jeśli chcesz robić bardziej wymagający content, po prostu musisz zacząć pracować nad postacią i dać coś z siebie. W tym tygodniu np. jest dungeon event, można w miarę łatwo wyłapać jakiś całkiem niezły item. Wystarczy zagrać 4 Mythic dungi. Z tego, co widzę na Discordzie, od czwartku chyba codziennie coś było grane w pełnym gildyjnym albo niemal pełnym składzie, łatwe i trudne, dla każdego coś dobrego. Wpadłeś zapytać czy ogarniemy coś razem? Nie? Masz odpowiedź na swoje żale. Niestety nie każdy jest jasnowidzem i nie wie, co dana osoba chce robić w danej chwili.
Wracając do ubierania się - są naprawdę różne sposoby na catch-up i nie każdy wymaga grania w drużynie, która nie zawsze będzie. Na ten moment najsensowniej ubrać idzie się przez:

a) WQ na Argusie (880-900 ilvl)
b) Relinquished Tokeny za walutę Veiled Argunite na Argusie (910+ ilvl)
c) ToS LFR (885+)
d) Mythic i Mythic+ dungeony (880-915+ ilvl)
e) raz w tygodniu skrzynka za co najmniej jeden Mythic+ dung (900-935+ ilvl)

Pierwsze 3 punkty można spokojnie ogarniać solo (a i b najlepiej z pomocą addonów, których część jest opisanych w moim poradniku od zarabiania golda, o inne zawsze można zapytać). O drużynie wspomniałem wyżej.
Jako przykład podam Ci jeszcze Escayraca - przyszedł do gildii, na początku też się wywalał i robił marny DPS, ale przychodził na Discorda, dopytywał się o dungi, wykazywał inicjatywę. Efekt? Robi teraz jeden z lepszych DPS-ów w gildii a na dodatek zaczyna ogarniać heala alta, którym gra raptem od tygodnia może i już ma około 900 ilvl, a wcale jakoś nie siedzi dniami i nocami w grze. Po prostu chce, komunikuje i daje coś od siebie.

We środę zaczynamy progress Antorusa, szacowany wymagany ilvl to około 930, bo tak będą dropić bossowie na normalu. Nie sądzę, żebyś zdążył do tego czasu ubrać się i ogarnąć, ale jeśli nadal chcesz z nami raidować i weźmiesz sobie do serca to, co napisałem - nie będzie problemu byś do któregoś z kolei raidu dołączył już w odpowiedniej mocy. Jeśli zaś zamierzasz obwiniać innych za to, że nie proszą Cię, byś z nimi grał - cóż, droga wolna. Ja tylko wspomnę trzy hasła:

DISCORD, KOMUNIKACJA, INICJATYWA

Awatar użytkownika
Hejtownik
Packmaster

Postautor: Hejtownik » 28 lis 2017, 12:42

Mam życie poza grą i czasem jest tak, że chcę zrobić kilka misji dla odpoczynku i iść spać. Tym bardziej, że "życie" gildyjne zaczyna się po 22.
No dla Ciebie może i zaczyna się po 22 jeśli wcześniej się nie pojawiasz. ;)
Dziwi mnie fakt, że mając aktywnego uzdrowiciela nie korzystacie z tego.
[...]
Przyznam szczerze, że miałem ten temat olać i grać sam i czekać aż się nade mną ulitujecie i weźmiecie do grupy.
[...]
Cały dowcip polega na tym, że skoro już jest Was więcej niż dwie osoby dziennie i idziecie razem to z czystej przyzwoitości wypadałoby mnie wziąć, czy nawet zapytać czy mam ochotę.
Jakbyś był aktywny to podejrzewam, że:
a) ten post by nie powstał;
b) pojawiałbyś się na raidach i dungach;
c) pojawiałbyś się na Discordzie;
d) informował o swojej nieobecności.

Piszesz, że mamy się rzekomo nad tobą litować by ubrać twoją postać i... jeszcze mamy się liczyć z tym, że możesz nie mieć ochoty? Eeee... co?
Zresztą, któregoś dnia kojarzę, że była sytuacja gdzie chcieliśmy zabrać Cię na jakieś dungi ale jak się okazało - miałeś lepsze rzeczy do roboty i teraz masz do nas pretensje? Serio?

Co do kwestii raidu na którym z nami byłeś - na ToS HC potrzeba mniej więcej 910 ilvlu, ty masz 888. Jak sam wspominasz - zaczynasz swoją przygodę z tą grą i liczymy się z tym. Rzeczywiście, bardzo nieładnie się zachowaliśmy biorąc Cię na kilku bossów byś mógł dostać trochę mocniejsze itemy. Wybacz, że musieliśmy Cię jednak wymienić na bossie który już wymagał znajomości taktyki i większej ilości healingu. Swoją drogą - z otrzymanego lootu tamtego dnia do dziś nie widzę byś cokolwiek założył.
Tak jak już wspomniałem, powinno się to zaczynać od supportu a kończyć na dd.
Dungi zawsze staramy się robić gildyjnym składem i praktycznie zawsze zaczynamy od wyboru tanka i heala. I tu - jakbyś się pojawiał częściej - podejrzewam, że byłbyś b. często brany pod uwagę. Zwłaszcza, że w kwestii heali nadal mamy problemy.

No ale nie będę powielał tego co Bazil pisał więc na zakończenie dodam, że niejednokrotnie były i są organizowane dungi czy normowe raidy by ubrać słabszych graczy. Informacje o takich eventach są zarówno w kalendarzu w grze jak i na Discordzie. Ile razu się na nich pojawiałeś to wszyscy doskonale wiemy.

W sumie fajnie to wygląda. Przyjęliśmy Cię poniżej 110 lvla i wydłużyliśmy OP co już samo w sobie pokazywało, że zależy nam na dodatkowym healu. Czekaliśmy aż wyexpisz sobie na spokojnie postać, czekaliśmy na twoja gotowość i chęć współpracy z twojej strony i co? Praktycznie jesteś duchem.

Awatar użytkownika
Artur
Greyhowl Thane

Postautor: Artur » 28 lis 2017, 19:27

Cóż, prawie wszystko już napisano. Dodam tylko, że pisanie, że nie staramy się Ciebie mieć na uwadze jest trochę niesprawiedliwe, bo naprawdę kilka razy podejścia robiliśmy, ale jak napisał Bazil, bez inicjatywy z Twojej strony nie wiemy czy chcesz z nami grać czy nie :( Nikt nikomu w myślach nie czyta.

Jako, że oficjalnym kanałem komunikacji jest discord (niestety in-game chat się nie nadaje) i było to jasne od samego początku, a Ty rzadko na nim bywasz, to cóż...

To, że Cię wyprosiliśmy z rajdu, hmm, uważasz, że to niesprawiedliwe, ale bądźmy dorośli ,gdybyśmy robili HC na farmie, to spoko, pewnie byśmy Cię nie wyprosili i leżałbyś sobie i oglądał walkę, ale niestety te bossy były dla nas jeszcze wyzwaniem z różnych względów i przez błędy jednej osoby, mogliśmy wipeić w nieskończoność i to byłoby niesprawiedliwe dla innych. Nie jesteśmy gildią, która chodzi na rajdy z pugami, staramy się budować własny skład i rajdować bez randomów, ale czasem się nie da.

Nie jesteśmy też masówką, która robi HC na farmie i boostuje ludzi na ławce rezerwowej, jeżeli zależy Ci na boostowaniu i chcesz rajdować przy minimum własnego wkładu to niestety u nas się to nie uda. Oczekujemy od każdego minimum zaangażowania, a jak na razie wymagasz od nas czegoś czego sam nie dajesz.

Tak więc parafrazując klasyka:
"Nie pytaj co gildia może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla gildii" ;)

Jeżeli po tej fali krytyki nadal chcesz z nami grać, to wiesz gdzie nas znaleźć :)

Awatar użytkownika
Cariell

Postautor: Cariell » 28 lis 2017, 23:40

Jestem w grze zazwyczaj codziennie w godzinach popołudniowych do późnych wieczornych. Wyjątkami są dni takie jak wtorek, czwartek i sobota gdzie z przyczyn osobistych wchodzę do gry bliżej północy lub nie ma mnie cały dzień. Mimo wszystko w resztę dni tygodnia jestem zalogowany do gry i gram aktywnie. Zawsze jak gdzieś chodziliśmy to wchodziłem również na discorda i nie negowałem tego, że komunikacja głosowa jest potrzebna. Jak gram sam to nie widzę potrzeby tam przebywać. Każdy gra jak lubi a ja lubię wczuwać się w grę i słyszeć to co robię postacią. Nie widzę żadnego problemu, aby przy dobieraniu party zajrzeć w listę osób w gildii i napisać na czacie. Nie jest on tak dysfunkcjonalny jak to Bazil piszesz. Owszem przy standardowym ustawieniu wszystko szybko przeskakuje ale można przecież ustawić zakładkę.
Piszesz Hejt, że mam informować o swoich nieobecnościach. Jak już wspomniałem wcześniej jestem niemal codziennie. Zatem o czym mam informować? Czy osoby, których nie ma miesiącami Cię poinformowały, że ich nie będzie? Czy osoby, które tylko się logują aby obczaić listę ludzi też Ci mówią o nieobecnościach? Wątpię.
Piszecie, że są informacje w kalendarzu. Jest nas faktycznie tak dużo, że nie można wspólnie ustalić terminu wyjścia tylko sami sobie ustalacie. Sądziłem, że jako gildia wspólnie podejmujemy decyzje. Niestety okazało się, że wrzucacie w kalendarz jakieś godziny nie konsultując tego. No chyba, że piszecie to dla siebie to zwracam honor. Także tyle w temacie inicjatywy.

To nie są żale. Po prostu przemyślenia na temat tego jak to wygląda. I nie, nie musicie się nade mną litować. Wspólne przeżywanie przygód to nie litość. Idę teraz się popłakać nad losem ofiary, którą zamierzam spalić ku czci Zakonu.

Awatar użytkownika
Hejtownik
Packmaster

Postautor: Hejtownik » 29 lis 2017, 2:54

Nie widzę żadnego problemu, aby przy dobieraniu party zajrzeć w listę osób w gildii i napisać na czacie.
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę że przy dobieraniu ludzi priorytet mają osoby z którymi akurat gadamy na Discordzie, prawda?
Przy okazji mam nadzieję też, że zdajesz sobie sprawę, że Discord to nie tylko chat głosowy ale także zwykły, pisemny chat na którym piszemy poza grą. Czasem pomimo daily spamu pojawiają się też plany czy pomysły co moglibyśmy danego dnia ogarnąć. I tu taki funny fuckt - nie tylko oficerka wychodzi z propozycjami.
Jest nas faktycznie tak dużo, że nie można wspólnie ustalić terminu wyjścia tylko sami sobie ustalacie. Sądziłem, że jako gildia wspólnie podejmujemy decyzje.
Środa jako dzień raidowy jest ustalony praktycznie od początku istnienia gildii, pozostałe eventy są ustalane WSPÓLNIE z resztą aktywnych gildiowiczów. Wybacz, że nie konsultujemy z nieobecnymi osobami.

Awatar użytkownika
Bazil
Grand Howler

Postautor: Bazil » 29 lis 2017, 8:34

Nie mam dużo czasu, więc będę się streszczał:

Apropos chodzenia i Discorda - owszem wchodziłeś, ale wtedy byłeś o to proszony. To nie jest inicjatywa. I nie, nikt nie zamierza się tu nad nikim litować, bo nie o to chodzi. Zrobiliśmy wyjątek od reguły, przyjmując Cię poniżej 110 lvl, bo:

a) napisałeś podanie, co samo w sobie w tamtym okresie było większym wysiłkiem niż zwykły whisp
b) postanowiłeś grać w Resto, a w gildii potrzebni byli healerzy

Expiłeś długo, nie powiem, ale czekaliśmy cierpliwie bo to Twój pierwszy raz z WoW-em. Jak już wyexpiłeś, zabraliśmy Cię na te timewalki itp, by pomóc Ci się ubrać. No i jesteśmy w tym miejscu z dwoma scenariuszami:

a) grasz, przychodzisz na Discorda, rozmawiasz z nami, pytasz jak czegoś nie wiesz, jak coś ulepszyć, poprawić, itp. Co sobie pomyśli wtedy typowy worgen, taki jak ja? "Hej, lubię tego gościa, jest aktywny, chce się czegoś dowiedzieć, będzie z niego pożytek na raidach." - i z takim nastawieniem typowy worgen chętniej pomaga w czymkolwiek.

b) grasz, robisz coś tam sobie na świecie, jesteś w grze ale słowem się nie odezwiesz, Discord to nie bardzo, chyba że poproszą, w ogóle niech mi proponują grę, ja przecież dołączyłem do gildii - No więc... "Hej, no gra sobie ten człek, ale prawie go nie znam, tyle że ma tag gildyjny, a progressu nie widać, o nic nie pyta, więc się pewnie nie interesuje"

Jak jest, każdy widzi. Jesteśmy gildią raidującą, może nie hardkorowo, ale jednak raidującą i przede wszystkim naszym celem jest wzmacnianie składu raidowego, a to wymaga zaangżowania ze strony zainteresowanego, bo gildia za niego się nie ubierze, nie ogarnie klasy, nie ogarnie taktyk itp. Gildia może co najwyżej pomóc. A pomoże chętnie, jeśli będzie widziała feedback, zainteresowanie i chęć rozwoju popartą czynami.

Miało być krótko, ech...

Awatar użytkownika
Cariell

Postautor: Cariell » 29 lis 2017, 15:31

Przedstawiłem wam problem, który według was nie istnieje. Wypaczacie sens moich wypowiedzi i nie rozumiecie tego co chciałem przekazać. Trudno, przyjmuje to do wiadomości. Niech pozostanie tak jak mówicie, nie mam ochoty się z wami tarmosić o grę. Przez całe popołudnia jestem w grze do późnych godzin wieczornych i pieprzonego whispa nie ma kto napisać a próbujecie mi wmówić, że ja nie przejawiam inicjatywy. Traktuję grę jak grę. Nie szukam tu miłości swojego życia. Gram w swoim tempie i poszerzam wiedzę o grze także. Zawsze byłem na discordzie jak gdzieś szliśmy i nie ma to znaczenia czy byłem proszony czy nie. Byłem i kropka. To, że nie widzieliście mnie w grze i na discordzie to już nie mój problem. Czas iść do okulisty. Albo nie, nagram wam poradnik jak korzystać z czatu. Odlot. Pisanie na klawiaturze jest super, musicie spróbować.
Zmieńcie informacje na stronie i na forach o wowie bo to wygląda zupełnie inaczej wewnątrz niż na zewnątrz. Co innego piszecie reklamując się a co innego jest w rzeczywistości.

Z mojej strony eot. Nie dogadamy się. Uważacie, że wyrażam postawę roszczeniową bo chcę wspólnie grać. Spoko.

Awatar użytkownika
anubin
Grand Howler

Postautor: anubin » 29 lis 2017, 23:25

Przedstawiliśmy Ci problem, który według Ciebie nie istnieje. Wypaczasz sens naszych wypowiedzi i nie rozumiesz tego, co chcieliśmy Ci przekazać.
Trudno. Przyjmuję to do wiadomości. Niech zostanie tak jak mówisz, nie mam zamiaru tarmosić się o jedną osobę.

Komunikacja polega na tym, że działa w obie strony. Ani razu nie dostałem whispa od Ciebie, ani nie zwróciłeś się do mnie na czacie gildyjnym bezpośrednio do mojej osoby, o discordzie nie wspomnę.

Traktujemy grę jak grę. Nie szukamy miłości swojego życia. Również gramy we własnym tempie i tolerujemy osoby, które starają się grać na swój sposób. Pisali już o tym moi koledzy - najlepszym dowodem na to jest fakt, że przyjęliśmy Cię poniżej 110 i cierpliwie, bez poganiania, bez stresu pozwoliliśmy Ci doexpić.

Kiedy tylko wyexpiłeś od razu postanowiliśmy Cię wesprzeć, przyjęliśmy Ciebie z otwartymi rękoma tak jak wszystkie osoby, które do nas przychodzą.

Zapraszaliśmy Cię na dungeony, dzieliliśmy się z Tobą lootem (otrzymanych przedmiotów nie raczyłeś nawet założyć mimo naszych porad iż są one znacząco lepsze od Twoich). Zaprosiliśmy Cię nawet na raid, który był sporo ponad Twoimi możliwościami (niestety wow to również cyferki i tego nie da się przeskoczyć) i razem zabiliśmy początkowych przeciwników zanim postanowiliśmy kontynuować bez Ciebie. Dlaczego? Bo nam na Tobie zależało.

Teraz Ty zadaj sobie fundamentalne pytania - nam nie musisz odpowiadać, odpowiedz samemu sobie:
- Czy wszedłeś na grę i napisałeś na czacie Gildyjnym co chciałbyś z nami robić. Jak tak to kiedy i czego oczekiwałeś?
- Czy kiedy coś Cię "bolało" irytowało, męczyło napisałeś do jednego z oficerów naszej gildii by o tym porozmawiać i wyjaśnić sprawę na spokojnie?
- Czy z własnej woli wszedłeś na discord, żeby porozmawiać, pośmiać się, wyluzować?

Ja prawdopodobnie znam odpowiedzi na te pytania.

Zawsze byłeś na discordzie jak gdzieś szliśmy. Dlaczego? Bo Cię zaprosiliśmy na niego - a zarzucasz że nikt się do Ciebie nie odzywał.
Gdzie tu logika?

My się Tobą zajęliśmy próbowaliśmy wspierać Cię w grze, ale również aktywizować społecznie zapraszając do wspólnych rozmów - zazwyczaj milczałeś. Fakt, że nie potrafisz tego dostrzec to już Twój problem. Czas iść do okulisty. Albo nie, nagram Ci poradnik jak korzystać z czatu, albo jak napisać najpierw do oficera z tym co Cię boli i omówić sprawę w cztery oczy. O! Albo jak wejść na Discorda i porozmawiać jak człowiek. Odlot. Mówienie >od razu< tego co leży na sercu jest super, musisz spróbować - zamiast milczeć i nagle wjechać ze ścianą tekstu na forum.

Informacje na stronie i forum są rzetelne i wyczerpujące. Problem zaczyna się niestety w momencie, kiedy ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Problem zaczyna się wtedy, gdy ktoś ma wymienioną całą administrację gildii na stronce i nie pofatyguje się rozwiązać sprawy w sposób ugodowy.

Przy okazji skrót EOT oznacza "End Off Topic: - więc kończąc wiadomość sam o sobie stwierdziłeś, że nie trzymałeś się wyznaczonego tematu (?)

Awatar użytkownika
Cariell

Postautor: Cariell » 30 lis 2017, 1:52

Tak jeszcze na zakończenie pozwolę sobie odnieść tylko do kwestii, którą tak radośnie podnosicie. Mianowicie tego, że nie założyłem itemków co od was dostałem w ramach tych kilku instancji na których miałem okazję być. Otóż założyłem i noszę do dziś. Podziękowałem za nie ustnie. Mam nadzieje, że sporządziliście protokół.

Teraz EOT. I na wieki wieków.

Kuchnie na wymiar Meble kuchenne Zgierz Skierniewice, Zduńska Wola, Sieradz, Łowicz, Wieluń, Opoczno, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, koniecpol, Wielgomłyny, Kłobuck, Sczerców, kleszczów, Włoszczowa

Wróć do „Karczma "Pod Wyjącym Worgenem"”